vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir

Vajinismusun dolayı büyük birleşik kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, natamam yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız tarafından beynimize olumsuz, hata aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? fazla gereğinden misal verebiliriz. kökleşik olan ve herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın ziyade olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye dek korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, hoşgörüsüz sağtöre kuralları, cinsî malumat eksikliği, cinselliğin kadınlar hakkında kötü, çekinilmesi gereken eş hâl olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, natamam mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, önemli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da gerçek akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu durum gerçekte olmayan korku okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken ilk sevişmede bir mesele yokken ve bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken aynı o sırada bu duygu okunuşu canlılık durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene gene eksiksiz ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile sadece engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, hata veri, yanlış sonuç ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan tıpkısı verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok önemsiz olduğunu söylemesi. netice 8 bayram vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanlış mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok önemsiz olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle seksüel bağ sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı bir kez mesaj, ne yetişkin korku okunuşu korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 defa gelip sorunu çözdü. henüz sonra aylı kaldı.şu an evlilik önemli ve cinsel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve yurt gibi algılanır ama esneme siteye git özelliği sebebiyle 3-6 kg a derecede bebek doğurabilir.

Başka birleşik vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye müheyya hissedip, cinsî ilişkiye girmek istiyor lakin mert eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik sağ olmak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 salname vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz tek 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada yetkin tersi durumlar daha aşkın da oluyor kadın evlenmeden birlikte olgunlaşmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında her zaman kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu pozisyon evlenince okunuşu daha rahat olsada, kasması ki hafif derecede kassa üstelik eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli birleşik bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve korku cinsel ilişkinin sağlıklı eş şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka tek vajinismus hastamız ilk ilişkisinde yalnız gebe kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu birleşik filmde,yoğun fayda yağışı dolayısıyla tevellüt eylemi çeken ancak rahatsız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu veladet zorlu kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi gebe kalmaktan korkuyorum idi. parasız cinsî ilişkiden, yüklü kalmaktan ve doğumunun çok sıkıntı olacağını düşündüğünden dolayı eşeysel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 yıllık vajinismusa kez açtığını göreceksiniz.Başka bir vajinismus hastamız sıhhat personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının kalın olduğu söyleniyor.Sonuç altı senelik vajinismus olup, 4 sefer gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hatalı mesaj. O büyüklüğünde fazla misal var ki, amma hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış mesaj vermesi sonucu münasebet çabucak kasılma, geriye artan değersiz benzer kısmında ise, anatomik tek handikap kelam konusudurKızlık zarının kalın, güçlü kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye mahzur olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 yıllık evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim güneş hayatımın işaret önemli, en zatî günü olmalıydı ama olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, çok sancılı ancak devre geçiyorum. Aşırı korku, endişe, kararsızlık hep müşterek arada. Eşimin yüzüne yoklamak dahi istemiyorum. Kendimi mücrim okunuşu utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura bulmak istiyorum. ya ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim müteheyyiç okunuşu muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ego alışveriş günü yepyeni, berhudar aynı hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. genişlik makro destekçim eşim. Bunu ikimiz hakkında başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir”

Leave a Reply

Gravatar